Ramush Haradinaj: Do udhëtojmë pa viza edhe dy javë

Kështu tha ai para gazetarëve, pasi vendosi lule pranë shtatores së Presidentit Ibrahim Rugova, në Prishtinë.

“Javën e kaluar e patëm një delegacion gjerman për vlerësim të situatës dhe shpresoj që do të marrim lajmin e mirë për vizat para Krishtlindjeve”.

Vetë kosovarët janë skeptik për sa i takon liberalizimit të vizave, pasi procesi është tejzgjatur, por Haradinaj përmend dhjetorin dhe thotë se premtimin për heqje vizash nuk e bën për vota, pasi zgjedhjet tani kanë kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *